Ekonomi

AKEDAŞ’tan DİBAS ile dijitalleşme hamlesi

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş., DİBAS ile yeni ilişki süreçlerini dijital platforma taşıdı.

AKEDAŞ ile Tüketicileri ve Proje Yazarlarını yeni iletişim süreçlerinin tüm aşamalarında entegre bir şekilde dijital bir kanalda buluşturacak Dijital İrtibat Sistemi devreye alındı. Sistem sayesinde tüketiciler ve yazarlar için emek ve zaman kaybına neden olan birçok işlem artık dijital platformda gerçekleştirilebilmektedir.

Dijital İlişki Sistemi hakkında bilgi paylaşan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. DİBAS Proje Yöneticisi Cemile Karaokur Doğruluk, “Uzun süren altyapı çalışmaları ve testlerin ardından 1 Ocak 2023 itibarıyla DİBAS’ı devreye aldık. Dijital İletişim Sistemi ile uzun zaman alan başvuru ve ilişki sürelerini en aza indirmeyi hedefliyoruz. tüketicilerimiz ve yazarlarımız için kağıt akışının ağır olması, mevcut sistemdeki sürecin yarattığı zorluğu ortadan kaldırmak için.Bunun için tüm yeni ilişki süreçlerimizi dijital platforma taşıyoruz.Bu sayede tüketicilerimiz ve yazarlarımız artık kuruma belge ve belge ile gelmelerine gerek kalmadan ofis veya konut ortamında belgelerini Dijital İlişki Sistemine yükleyebilirler ve süreçlerini yine bu site üzerinden takip edebilirler” dedi.

Dijital İlişki Sistemi ile yazar akreditasyon süreci, e-imza ile proje onayı, ilişki görüşü, iletişim sözleşmesi, kurulum denetimi, kesintili kabul ve başvuru durum sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Tüketiciler ve Proje Yazarları Dijital İletişim Sistemi portalına dibas.akedasdagitim.com.tr adresinden erişebileceklerdir. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu