Yaşam

Selçuklu Belediyesi Depremzedeleri Etkinliklerle Motive Ediyor

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından bölgede çalışmalarını sürdüren Selçuklu Belediyesi, afetten en çok etkilenen noktalardan biri olan Hatay’da çocuklar için tiyatro etkinlikleri düzenliyor.

Kahramanmaraş merkezli tüm Türkiye’yi derinden etkileyen depremin ardından işçi, araç ve ekipman desteği, bölgeye gıda ve diğer ihtiyaçların gönderilmesi, konteyner sur duvarı gibi birçok konuda tüm imkanlarını Hatay için seferber eden Selçuklu Belediyesi, temizlik hizmeti ve moloz kaldırma, çocukları da unutmadı. Acılarını bir nebze olsun unutturmak için çalışmalarına devam ediyor.

Selçuklu Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sanat Akademisi, Konya’nın yanı sıra Hatay’da da kurulan Konya Konteyner Kent’te çocuklara özel etkinlikler de düzenliyor. Tiyatro ekibi, Ramazan ayının vazgeçilmezi Hacivat – Karagöz Gölge Oyunu ve Nasrettin Hoca Tiyatrosu gösterisiyle depremzedelerin yüzünü güldürmeye çalışırken, unutulmaz bir hatıra bırakıyor.

Başkan Pekyatımcı, “Amacımız çocuklarımızın yüzünü güldürmek”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, depremden en çok çocukların etkilendiğini ve Hatay’ın yaralarını sarmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Şubat ayında yaşadığımız büyük sarsıntılarla ülke olarak zor bir dönem geçirdik. 6. Selçuklu Belediyesi olarak depremin ilk dakikalarından itibaren deprem bölgesinde seferber olduğumuz gibi elimizden gelen her türlü desteği deprem bölgelerine ve depremzedelerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Tabii ki bu süreçten en çok etkilenen çocuklarımız için özel etkinlikler yapmak gerekiyordu. Bu kapsamda Konya Konteyner Kent’te yaşayan çocuklar ve Konya’ya gelen ailelerimizin çocukları için etkinlikler düzenliyoruz. Ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak düzenlediğimiz etkinlikler, çocuklarımız tarafından büyük ilgi görmekte ve hayranlıkla takip edilmektedir. Tek bir hedefimiz var o da çocuklarımızın yüzünü güldürmek. Bu doğrultuda faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu