Haber

Akşener: Prof. Bilge Yılmaz inşallah ekonomimizi yönetir.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kırıkkale’deki milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı. Akşener, seçim otobüsü ile Cumhuriyet Caddesi’nde toplanan seçmenlere seslendi.

Akşener, insanları ‘parmak’ diye ayırmayı reddettiklerini söyledi. İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz’ı Kırıkkalelilerle tanıştıran Akşener, “Prof. Dr. Bilge Yılmaz inşallah ekonomimizi yönetecek. ABD’de dünyanın bir numaralı üniversitesinde finans dersleri veriyor. ? Vatandaşlık almamış. Bu arkadaş hala Türk. Vatandaş. Amerikan vatandaşı olmamış. Iğdır’dan yola çıkmış bir ailenin oğlu. Genç kız ve erkek çocukların olduğu bir dönemden geliyor. Hiçbir sınavda haksızlığa uğramazsınız ama her sınavda haksızlığa uğrarsınız.”

’21 günde çözeceğiz’

En düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL olmasına rağmen bazı emeklilerin ortasında hak kaybı yaşandığına değinen Akşener, “4 bin 500 lira gelir gelmez 5 bin 500 lira emekli maaşı alınır alınmaz; hiçbir şey konmadı. emekli maaşları 7 bin 500 liraydı. Bunu neden söylüyorum? 21 gün içinde bunu çözeceğiz inşallah” dedi.

Öğretmen atamalarına ait olan Akşener, “100 bin öğretmenimiz öğrencilerine kavuşacak. Tüm köy okullarını yeniden açacağız. Dolayısıyla o okullarda öğretmen olacak. O taşımalı eğitim köylerde ne varsa yok etti. Gençler şehre taşındı. Cami diriltilecek, ziraatte veterinerden ziraat mühendisine kadar her şey olacak” dedi.

‘ASAID’DEN SORUMLUYUM’

Akşener, Millet İttifakı’nın seçimleri kazanması halinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun etkin, yetkili ve icracı başkan yardımcıları olacağının altını çizerek, “Galiba ben de asayişten sorumluyum. Gençleri üzmeye, üzmeye çalışanlara karşı ’emniyet’ ama ben bedava oy istemiyorum.Helâl oyunlarınızı istiyorum.Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e.

Akşener ve Yavaş daha sonra CHP, Saadet, Demokrat, DEVA ve Gelecek partilerinin ortak seçim bürosunu ziyaret etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu