Haber

İsveç Başbakanı: Kuran’ın Yakılmasıyla Ülkemizin Uluslararası Konumu Bozuluyor

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, İsveç’in uluslararası konumunu kötüleştirmek için Kuran’ın İsveç’te yakıldığını savunarak, “Bizi bölmek için Kuran’a karşı bir eylem yapılıyor” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Kristersson, sosyal medya hesabından son günlerde ülkede artan Kur’an-ı Kerim saldırılarını değerlendirdi.

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına yönelik eylemlerin “devlet eliyle yayıldığını” kaydeden Kristersson, “Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılarla ilgili olarak sorumlu makamlarla diyalog içinde gelişmeleri yakından takip ettiğimizi söylüyoruz. İsveç.” Sözde kullanılmış hale getirmek için devletler tarafından desteklenen çeşitli dezenformasyon kampanyalarına maruz kalıyoruz.

İsveç’in uluslararası konumunu kötüleştirmek için Kuran’ın İsveç’te yakıldığını savunan Kristersson, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Bizi bölmek için Kuran’a karşı harekete geçiliyor. Son zamanlarda kutsal kitapların yakılması güvenlik politikamızı zorlaştıran unsurlarla örtüşüyor. Bu olaylar ülkemizi yanlış tanıtmanın yanı sıra doğrudan ülkemize zarar verme çağrıları da yapıyor. Dezenformasyon kampanyaları durumu daha da kötüleştiriyor. İsveç vatandaşları ve yurtdışındaki şirketler ve ülke için İçerideki güvenliği zayıflatır, dolayısıyla terör saldırıları riskini artırır.”

İsveç İstihbarat Servisi’nden (SEPO) bugün yapılan açıklamada, İslam dünyasındaki son Kuran yakma provokasyonları ve protestolarının İskandinav ulusunun imajını olumsuz etkilediği ve ülkede “terör saldırısı alarm seviyesinin” yükseltildiği belirtildi. .

İsveç’te 20 Temmuz’da Irak asıllı Salwan Momika, Stockholm’deki Irak Büyükelçiliği önünde polis gözetiminde Kuran’ı ve Irak bayrağını çiğnedi.

pamukovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu