Ekonomi

Son dakika! Sanayicilere ve büyük tüketicilere müjde! Şubat ayında doğalgazda yüzde 16, elektrikte yüzde 13-16 indirim yapılacak.

Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Mart ayında doğal gaz ve elektrik fiyatlarında yeni bir indirimin gelebileceği mesajını vererek, “Serbest piyasadan elektrik alan sanayi kuruluşlarımızın maliyetleri yüzde 15’e varan düşüşler yaşayacak. yüzde.”

“GERİLEME OLDUĞUNDA YANSIYORUZ”

CNN Türk ekranlarında Fulya Öztürk’e konuşan Bakan Dönmez, indirim haberini verdi. Dönmez, “Uluslararası piyasalarda 2-3 aydır bir rahatlama tedbiri var. Sanayiciye ve büyük tüketicilere maliyet bazlı fiyatlama uygulandı. Bir durgunluk olduğu zaman yansıtıyoruz. Büyük tüketici ve sanayici artık rahatlamış olacak.” Bir indirim daha aldı Yüzde 13 ile 16 arasında değişiyor. Elektrik borsasındaki bedava fiyatları izleyeceğiz.” ifadeleri kullandı.

UMMAN İLE GAZ TEDARİK ANLAŞMASININ İYİ NİYETİ ALINDI

Dün Umman ile yeni gaz anlaşmasının müjdesini veren Dönmez, “Şu anda BOTAŞ Genel Müdürümüz ve beraberindeki heyet Umman’da. Umman ile yeni bir gaz alım anlaşması imzalıyoruz. 1.4 milyar metreküp gaz tedarik edeceğiz. Umman’dan yılda bir kez geliyoruz ve anlaşmamız 10 yıl süreyle geçerli. Daha sonra tekrar uygun şartlar oluşursa sözleşmemizi uzatabileceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu